
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Pitch | 0.5 mm |
| Number of Positions | 20 |
Stock: 114
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05405
Ext.Price$0.05405
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05405 | $0.05405 |
| 10 | $0.05342 | $0.53420 |
| 50 | $0.05280 | $2.64000 |
| 100 | $0.05220 | $5.22000 |
| 500 | $0.05160 | $25.80000 |
